Loading...

Jakie dokumenty można podpisać cyfrowo?

Czas cyfryzacji nieustannie pędzi do przodu, a my coraz chętniej korzystamy z różnorodnych rozwiązań technologicznych, które upraszczają nasze życie prywatne, jak i zawodowe. Do jednej z takich technologii niewątpliwie należy podpis cyfrowy, który pozwala szybko, bezpiecznie i prawnie podpisywać dokumenty, bez konieczności ich wydruku czy spotkania z drugą stroną, która ma dokument podpisać. W tym artykule pokażemy, jakie dokumenty można cyfrowo podpisać i jak to zrobić przy użyciu narzędzi online, takich jak HelpRange.
Sharing
Podpis cyfrowy to nic innego, jak sekwencja bajtów wygenerowana za pomocą odpowiedniego oprogramowania. W połączeniu z danymi biometrycznymi, takimi jak wygląd podpisu, staje się bardzo trudny do sfałszowania. Dlatego coraz więcej instytucji, zarówno publicznych, jak i prywatnych, chętnie z nich korzysta. Przy czym zdarza się, że niektóre rodzaje dokumentów wymagają tradycyjnego, ręcznego podpisu.
Na szczęście, istnieje cała masa dokumentów, które bez problemu można podpisać cyfrowo. Są to między innymi:
1. Umowy sprzedaży - nie tylko w świecie e-commerce. Budujemy dom i kupujemy na budowę materiały? Podpisujemy umowę sprzedaży cyfrowo. Zamawiamy catering na firmową imprezę? Podpisujemy umowę sprzedaży cyfrowo.
2. Umowy o pracę - coraz częściej pracodawcy korzystają z podpisu cyfrowego do zawarcia tego typu umów. Szczególnie teraz, w dobie pracy zdalnej, ten rodzaj podpisu jest niesłychanie wygodny.
3. Umowy zlecenia czy umowy o dzieło - korzystają z nich freelancerzy, agencje, przedsiębiorstwa. Wszyscy ci, którzy wykonują konkretne zadania na zlecenie, zamiast na stałe zatrudnieni.

4. Faktury - wiele firm korzysta z elektronicznych faktur, które są podpisywane cyfrowo.

5. Dokumenty księgowe i finansowe - bilanse, zestawienia, raporty. Wszystko to można bez problemu podpisać w formie cyfrowej.
Jakie narzędzie wybrać do podpisywania dokumentów online? Wybór jest szeroki. My polecamy przyjrzeć się narzędziu HelpRange. HelpRange oferuje analitykę użycia PDF, pozwoli na śledzenie aktywności na dokumentach online, takich jak oglądane strony, czas spędzony na stronie, czy dany dokument został wydrukowany czy do niego powrócono. To narzędzie jest idealne do monitorowania, czy i jak Twoje dokumenty są używane.
Podsumowując, podpis cyfrowy to ogromna wygoda, oszczędność czasu i papieru. Coraz więcej dokumentów można podpisywać cyfrowo. Wybór narzędzi do tego jest ogromny, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od tego, jakie narzędzie wybierzemy, najważniejsza jest jego bezpieczeństwo i pewność, że nasze dane są chronione.

Check out HelpRange

HelpRange is "Next-Gen Documents Protection & Analytics Platform". HelpRange represents the cutting-edge platform for document access controls and in-depth analytics, ensuring superior management and usage insights for your documents.