Loading...

Co to jest podpis elektroniczny i dlaczego warto z niego korzystać?

Podpis elektroniczny, długo myślany jako przyszłość, jest teraz w pełni zintegrowany elementem współczesnego krajobrazu biznesowego. Ale co dokładnie jest podpisem elektronicznym i dlaczego warto z niego korzystać?
Sharing
Podpis elektroniczny to cyfrowa ekwiwalent podpisu na papierze. To legalny i zabezpieczony sposób potwierdzenia, że jesteś osobą, którą twierdzisz, że jesteś, podczas kiedy podpisujesz dokumenty online. Podobnie jak zwykły podpis, jest to unikalny dla każdej osoby. To znaczy, że nawet próbując skopiować czyjś podpis elektroniczny, oszustwo jest praktycznie niemożliwe.
Teraz, kiedy już znamy podstawy, dlaczego warto korzystać z elektronicznych podpisów? Oto kilka powodów.

Zmniejszenie obciążenia biurokratycznego:

Podpisy elektroniczne pozwalają na wysyłkę, otrzymywanie i podpisywanie dokumentów online, bez konieczności fizycznego ich drukowania i składowania. Daje to ogromne korzyści dla firm, które szukają sposobów na usprawnienie swoich procesów i obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem biura.

Osobisty komfort:

Podpis elektroniczny pozwala podpisywać dokumenty z dowolnego miejsca na świecie, z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Nie ma potrzeby martwić się o znalezienie drukarki lub skanera, a to sprawia, że korzystanie z dokumentów staje się prostsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Większe bezpieczeństwo:

Podpisy elektroniczne są o wiele trudniejsze do sfałszowania niż tradycyjne podpisy, co sprawia, że są znacznie bezpieczniejsze. Większość dostawców podpisów elektronicznych oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowanie, uwierzytelnianie dwuskładnikowa, a także śledzenie i audyt.

Łatwość w użyciu:

Podpisywanie dokumentów elektronicznie jest szybkie i łatwe. Wiele firm oferuje narzędzia do zarządzania podpisami elektronicznymi, które pozwalają na generowanie, wysyłanie i śledzenie dokumentów do podpisania, wszystko to w ramach jednego intuicyjnego interfejsu.
Najlepszą praktyką dla firm jest skorzystanie z narzędzi umożliwiających łatwe zarządzanie PDF i dokumentami w cyfrowym środowisku pracy. Jednym z takich narzędzi jest HelpRange – narzędzie online, które poza funkcjonalnościami związanymi z podpisem elektronicznym, oferuje również funkcje analityki PDF, ochrony dokumentów oraz narzędzia do dalszych pracy z dokumentami.
Wszystko to sprawia, że korzystanie z podpisów elektronicznych jest nie tylko wygodne, ale także przynoszące korzyści. Pozwalają one firmom na usprawnienie procesów, zwiększenie produktywności, zmniejszenie kosztów, a także na poprawę bezpieczeństwa. W związku z tym, niezależnie od tego, czy jesteś dużej korporacji, czy właścicielem małej firmy, warto zainwestować w technologię podpisów elektronicznych.

Check out HelpRange

HelpRange is "Next-Gen Documents Protection, E-Signatures & Analytics Platform". HelpRange represents the cutting-edge platform for document access controls and in-depth analytics, ensuring superior management and usage insights for your documents.